W nowym roku kontynuujemy cykl premier opraw oświetleniowych CHORS. Jako pierwsze w 2022 roku prezentujemy oprawy: Moonlight. Ponadto z satysfakcją ogłaszamy, że do grona projektantów, z którymi współpracujemy, dołączył Daniel Becker. To on stworzył serię opraw Moonlight. Z tej okazji postanowiliśmy zadać kilka pytań Danielowi, aby przybliżyć Państwu jego wizję artystyczną i sposób pracy. Zachęcamy do przeczytania wywiadu.

Daniel Becker Studio to berlińskie studio projektowe założone w 2010 roku. Pracownia oferuje usługi projektowe i innowacyjne koncepcje w zakresie projektowania oświetlenia i mebli, a także projektowania wystaw i produktów konsumenckich. Inspiracją do powstania oprawy Moonlight było zaćmienie księżyca. Od tego zjawiska pochodzi też nazwa oprawy.

moonlight_second-6752-v2_WApoziomjpg
moonlight_third_WApoziom

W oprawach Moonlight są dwa źródła światła, dzięki czemu lampy zapewniają oświetlenie bezpośrednie oraz pośrednie. Światło, które pada w dół, rozchodzi się pod kątem 60 stopni, natomiast górne źródło daje kąt 90 stopni. Oprawy mają trzy średnice. Jeśli połączymy różne z nich ze sobą, stworzymy piękne aranżacje przestrzenne o bardzo przyjemnym strumieniu świetlnym.

moonlight-6113-v2_WApoziom
moonlight-6148-v2_WApoziom

Zastosowane soczewki produkowane są ze szkła o wyjątkowej czystości, pochodzącego z renomowanej huty Preciosa. Specjalnie dobrana struktura zmiękcza światło i niweluje męczące dla oka kontrasty. Pochłania 8% światła i zniekształca jego barwę zaledwie w 6%.

moonlight_first_v2_WApoziom
moonlight-6124-v2_WApoziom

Oprawy Moonlight dostępne są w technologii Sunlike, która sprawia, że emitowane światło przypomina światło słoneczne. Pełne spektrum takiego światła pozwala na wierne odwzorowanie kolorów, poprawia samopoczucie i koncentrację. Dodatkowym atutem diod Sunlike jest również to, że przy ściemnianiu opraw zostaje zachowana dynamika kolorów.

Dostępne są dwa warianty Moonlight Z - pojedyncza oprawa z bazą i przewodem o długości 1.5 m oraz Moonlight ZS - pojedyncza oprawa z przewodem o długości 3 m. przeznaczona do systemu SNAP (bez bazy ani zasilacza do indywidualnej konfiguracji).

 

Korzystamy z plików cookies. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.
Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce plików cookie.