W grudniu 2022 odbyło się otwarcie butiku The ODDER SIDE we Wrocławiu.

Nowa lokalizacja sklepu przypadła na pl. Kościuszki, w pobliżu RENOMY. Lokal ma powierzchnię 160 m2. I chociaż podzielony na dwie części, jest przestronny i jasny.

We wnętrzu możemy zobaczyć "mix minimalizmu i stylu vintage".

Ogromnym atutem tego miejsca są duże witryny, które w ciągu dnia zapewniają dopływ światła dziennego. Lokal jest niezwykle jasny.

Naszym zadaniem było zaaranżowanie oświetlenia punktowego, tak by zachować jednocześnie równomierność oświetlenia i podkreślić kolorystykę materiałów we wnętrzu. Drewniany parkiet, surowa podłoga, drewno, jasne ściany.  

odderside-(2-of-2)_WAPion
odderside--9_WAPoziom
odderside--13_WAPoziom

W tym celu projektanci z CUDO STUDIO zdecydowali się na oprawy z serii Moi w wersji natynkowej oraz do szynoprzewodu. Szynoprzewód sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy zastosować większą ilość opraw i nie prowadzić wypustu elektrycznego do pojedynczej oprawy.

Dodatkowo szynoprzewód umożliwia zamontowanie praktycznie dowolnej ilości opraw. W każdej chwili możemy dołożyć oprawy lub zredukować ich ilość czy zmienić model. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza w miejscach, w których aranżacja może się zmieniać z czasem.

Ponieważ lokal jest dosyć wysoki, zamontowane zostały zwieszane szynoprzewody z oprawami, które oświetlają lokal z odpowiednim natężeniem i ładnie akcentują ubrania, akcesoria, dekoracje i elementy wystroju wnętrza.  

 

Przymierzalnia to praktycznie jedyna strefa bez bezpośredniego dostępu światła słonecznego. Chociaż zastosowano te same oprawy Moi, to panuje tutaj inny nastrój - bardziej intymny i przytulny.

Mniejsza ilość opraw i barwa 3000 K z diodą SUNLIKE sprawiają, że kolory są nasycone, ciepłe, a światło miękkie. Dodatkowym atutem SUNLIKE (SLED) jest zachowanie dynamiki kolorów podczas ściemniania.

odderside--37_WAPoziom
odderside--44_WAPoziom
odderside--17_WAPion

Seria Moi to reflektor o mocy 6.5 W i ok. 544 lumenów dla barwy 3000K. Dzięki wysokiemu CRI>97 (dioda SUNLIKE/SLED) mamy pewność, że oświetlane kolory, struktury będą wyglądały równie dobrze jak w ciągu dnia!

Wysoki współczynnik oddawania barw jest bardzo istotny nie tylko jeśli chodzi o użyte materiały w projekcie, ale również oświetlane kolory kolekcji ubrań, które muszą być odwzorowane jak najdokładniej.

To niezwykle istotny element projektowania takich przestrzeni. W miejscu, w którym w ciągu dnia jest dużo światła, musimy zagwarantować najwyższą jakość światła LED.

Cała seria Moi ma regulowaną, szklaną soczewkę. Zakres regulacji kąta świecenia jest między 15° a 40°. Umożliwia to precyzyjną regulację oświetlenia w zależności od obiektów na które chcemy skierować światło.

Soczewkę reguluje się ręcznie, wkręcając lub wykręcając ją w dowolnym momencie użytkowania oprawy! Szklana soczewka pochłania zaledwie 8% światła, nie zniekształca go, więc światło jest bardzo dynamiczne.

odderside--26_WAPion
odderside--32_WAPoziom
odderside-6623_WAPoziom

Projekt: Cudo Studio

Zdjęcia: STROP Studio