Wszyscy lubimy proste i funkcjonalne rozwiązania, choć aby je uzyskać, potrzeba zazwyczaj wyjątkowej precyzji wykonania i materiałów o najwyższej jakości.

W przypadku lamp ze zintegrowanymi źródłami LED o ich wytrzymałości i długim czasie użytkowania decydują: czas życia źródła światła i czas życia zasilacza. Dlatego w produktach marki CHORS używamy diod LED o imponującej żywotności. Wynosi ona aż 50 000 roboczogodzin!

Co to oznacza? To – przy założeniu, że lampa świeci 8 godzin dziennie – daje możliwość używania produktu codziennie przez ponad 15 lat. Standardowo więc oferujemy 5 lat gwarancji na każdą oprawę ze zintegrowanym źródłem LED. Jesteśmy również pewni, że tak wrażliwe na starzenie się i zużywanie elementy lampy, jak powłoka lakiernicza czy przesłona, nawet po długim czasie użytkowania wciąż będą wyglądały atrakcyjnie.

Ponadto naszym głównym założeniem jest produkcja z poszanowaniem środowiska. Staramy się też, aby z naszych produktów można było korzystać długo, bezpiecznie i bez napraw, ale z możliwością wymiany poszczególnych komponentów.

To wszystko jest niezwykle ważne między innym przy projektowaniu oświetlenia miejsca pracy. Jak dobrze zaplanować oświetlenie biura? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury sekcji TIP, gdzie dzisiaj dzielimy się z Państwem wiedzą na ten temat.

Dziś też swoją premierę ma seria reflektorów Maman w wersji wpuszczanej, natynkowej oraz do szynoprzewodu. Każdy z tych modeli doskonale sprawdza się jako oświetlenie uzupełniające – tak w biurach, restauracjach, barach, sklepach, jak i we wnętrzach prywatnych.

maman-r-in-4510_produktowe_WApoziom
maman-r-in-4513_produktowe_WApoziom

Maman to seria minimalistycznych reflektorów wyposażona w wysokiej jakości zintegrowane źródło światła LED. Prosta forma reflektora o średnicy 50 mm i mocy 12,3 W dodaje lampom dyskrecji. Jest swoistym kompromisem pomiędzy bardziej masywnymi reflektorami o dużej mocy a tymi subtelniejszymi o niskiej mocy.

maman-ron-1612_WApion
maman_ron-4692_WApoziom
maman_ron-4703_WApoziom

Regulacja kąta świecenia pozwala na płynną i precyzyjną regulację od 15° do 60°, także po zamontowaniu oprawy. Wbudowana soczewka daje najwyższą z dostępnych jakość światła. Uzyskuje się ją dzięki wyjątkowej czystości szkła z renomowanej huty Preciosa. Specjalnie dobrana struktura zmiękcza światło i niweluje męczące dla oka kontrasty. Pochłania 8% światła i zniekształca jego barwę zaledwie w 6%.

maman-1500_aranzacyjne_WApion
maman-r-sp3-4358_produktowe_WApoziom (1)
maman-r-sp3-4395_produktowe_WApoziom (1)

Ruchomy reflektor obraca się nawet o 355°. Pozwala to skierować światło w dowolną stronę.

Oprawy dostępne są również w technologii Sunlike dającej światło, które przenosi energię słońca do wnętrz. Pełne spektrum światła słonecznego pozwala na wierne odwzorowanie kolorów, a tym samym poprawia samopoczucie i koncentrację.