Podobnie jak kolory wpływają na nasze samopoczucie, tak samo dzieje się ze światłem.

„Światło ma kluczowe znaczenie dla naszego organizmu i dobrego samopoczucia. Odpowiedni poziom światła o odpowiedniej porze dnia, korzystnie wpływa na naszą czujność, nastrój, produktywność, fazy snu i wiele innych aspektów naszej fizjologii.” – dr Victoria Revell, chronobiolog z Uniwersytetu w Surrey.

O odpowiednim poziomie światła w ciągu doby można pisać dużo, dzisiaj krótko opiszemy porę wieczorową i światło dekoracyjne, które pozwala nam się zrelaksować.
Chętnie korzystamy z przyjemnego i delikatnego oświetlenia dekoracyjnego, nie tylko podczas długich zimowych wieczorów, ale zawsze wtedy, kiedy chcemy się trochę wyciszyć i odpocząć. :)

Wnętrze prywatne, Wrocław, Projekt: Jasno.Projekty, Foto: STROP STUDIO

Odpowiednie zaprojektowanie światła dekoracyjnego we wnętrzu jest tak samo ważne jak odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia skupionego bądź ogólnego przeznaczonego do konkretnych miejsc, takich jak na przykład: blat kuchenny, stół w jadali czy lustro.
Dlaczego? Ponieważ dla większości ludzi na świecie faza zachodzącego słońca, czyli zmniejszonej dawki światła odbywa się każdego dnia. Wobec naturalnego rytmu dobowego człowieka miękkie światło, subtelnie rozchodzące się we wnętrzu umożliwia nie tylko odpoczynek, ale również odpowiednie przygotowanie organizmu do snu.

luno-6068_WApion
luno-6052_WApoziom
luno-6058_WApoziom

Mówiąc o świetle dekoracyjnym prezentujemy serię kinkietów Luno, które teraz występują w 3 różnych średnicach: 11 cm, 16 cm oraz 25 cm (odpowiednio o mocach świecenia: 8W, 12.6W, 20W).
Taki wybór pozwala na zastosowanie we wnętrzu zarówno pojedynczej oprawy, jak i stworzenia aranżacji z kilku różnych modeli.

kukulka--12_WApoziom
kukulka--10_WApoziom
Cukiernia Kukułka, Warszawa, Projekt: BEZA Projekt, Foto: STROP STUDIO
kukulka--13_WApion

Kinkiety Luno K nie tylko świetnie oświetlą lustro w przedpokoju, ale także sprawdzą się jako element wystroju salonu w oświetleniu bezpośrednim i pośrednim.

Dzięki mlecznej przesłonie (SOFT) światło rozchodzi się bardzo równomiernie wokół opraw, tworząc ciekawy efekt oświetleniowy.
Oprawy posiadają IP44, dlatego możemy umieszczać je w miejscach narażonych na ochlapanie wodą, takich jak kuchnia czy łazienka.
Oprawy mają wbudowany zasilacz TRIAC, pozwalający na manualne ściemnianie oprawy w zakresie 10-100% albo DALI, który umożliwia ściemnianie oprawy cyfrowo w zakresie 1-100% za pomocą aplikacji bądź wybranego systemu typu „smart home”. 
Wersja DALI jest możliwa dla modeli Luno K 160 oraz Luno K 250.

 

A o tym jak zaprojektować oświetlenie w sypialni i między innymi zadbać o odpowiednie światło dekoracyjne dowiecie się z naszego kolejnego artykułu Oświetlenie w sypialni.

Korzystamy z plików cookies. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.
Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce plików cookie.