Przez odpowiedni dobór barwy światła oraz przez formę skupienia oświetlenia możemy wpływać na samopoczucie użytkowników i na to, jak postrzegają wnętrze.

Co więcej wraz z rozwojem technologii LED i rozwojem badań nad jej wpływem na organizm człowieka pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, dzięki którym oprawy zyskują dodatkowe funkcjonalności. Chętnie wprowadzamy je do oferty, ponieważ chcemy, aby korzystanie z naszych produktów wiązało się z jak najwyższym komfortem użytkowania.

Ponieważ w poprzednich newsletterach pisaliśmy o roli światła ogólnego, tym razem w sekcji TIP poruszamy kwestię światła skupionego, które jest równie istotne przy oświetlaniu wnętrz.
Światło punktowe i rozproszone jest często łączone przy projektowaniu oświetlenia przestrzeni. Rozwijamy linię naszych produktów mając to na względzie.

Zależy nam bowiem, aby mieli Państwo duży wybór rodzajów oświetlenia w obrębie danej serii – i to zarówno, jeśli chodzi o sposób montażu oprawy, jak i o wybór barwy i źródła światła oraz technologii ściemniania.

Z ogromną radością więc wprowadzamy do oferty nowoczesne, industrialne oprawy Vectris zaprojektowane przez Magdalenę Klimas i Artura Śleziaka. Oprawy charakteryzują się lekką formą i oryginalnym kształtem. Ich industrialny design świetnie harmonizuje z nowoczesnymi wnętrzami, dodając im wyjątkowego charakteru. Oprawy dostępne są w dwóch wariantach świecenia: ze światłem skupionym i ze światłem ogólnym.

vectris+-2250_produktowe_WApion
vactris-2-5190_produktowe_WApoziom
vactris-2-5195_produktowe_WApoziom

Vectris Z (wariant ze światłem skupionym) to oprawa, wyposażona w soczewki o mocy 12,3 W, daje bardzo miękkie światło skupione i bardzo subtelnie oświetla przestrzeń. Specjalnie dobrana struktura soczewki zmiękcza światło i niweluje męczące dla oka kontrasty. Pochłania 8% światła i zniekształca jego barwę zaledwie w 6%. Dzięki temu, jak również przez to, że w zastosowanych soczewkach kąt świecenia wynosi 60°, otrzymujemy światło najwyższej jakości. Oprawy te dostępne są w technologii Sunlike.

vactris-1-5103_produktowe_WApoziom
vactris-1-5141_produktowe_WApoziom
vectris-2242_produktowe_WApion

Vectris+ Z (wariant ze światłem ogólnym). Oprawa ma wbudowany moduł LED oraz przesłonę pryzmatyczną, która pochłania około 8% światła. Dzięki swojej strukturze ukierunkowuje światło pod kątem 60°, co umożliwia skupienie całej mocy świecenia na przykład na blacie roboczym. Zapewnia równomierne oświetlenie oraz ogranicza olśnienie. Oprawa daje światło ogólne o większej mocy, dzięki czemu idealnie sprawdzi się nie tylko w restauracjach, ale i w przestrzeniach biurowych czy domach.

firefly-t_produktowe_WApion
firefly-4973_produktowe_WApoziom
firefly-4985_produktowe_WApoziom

Do serii Firefly zaprojektowanej przez wrocławskie studio MIXD dołącza oprawa stojąca Firefly T. Lampy z tej serii nie tylko przypominają kształtem magiczne świetliki – mają bardzo elegancki aluminiowy korpus, wykończony delikatnym szklanym kloszem – lecz podobnie jak one oferują wyjątkowe, nastrojowe światło. Firefly T to oprawy biurkowe w dwóch wariantach (A i B). Oprawy dostępne w technologii Sunlike.

Zapraszamy do sekcji publikacji, a w niej kolejny TIP pt. Rola światła skupionego w systemie oświetleniowym (reflektory i soczewki).

Korzystamy z plików cookies. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.
Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce plików cookie.